Skip to main content

2400 ECF

Niezmiernie skuteczną metodą poprawienia jakości wody jest zastosowanie urządzeń takich jak cyrkulatory, które powodują stały jej ruch w zbiorniku. Cyrkulatory stosowane w miesiącach letnich powodując przemieszczanie wody ze spodu ku powierzchni, wyjątkowo korzystnie wpływają na poprawę jakości i zwiększenie stopnia natlenienia wody. Wymuszając ciągły ruch mas wody zapobiegają nadmiernemu rozwojowi glonów oraz ograniczają rozmnażanie się komarów. Powodują również redukcję termicznego i chemicznego rozwarstwiania się wody w głębokich zbiornikach.
Cyrkulatory stosuje się także w celu wyrównania temperatur warstw wody w stawie/jeziorze w ciągu roku (zapobiegania stratyfikacji termicznej jeziora/stawu). W lecie górne warstwy wody nagrzewają się szybciej niż dolne, dlatego ciepła górna warstwa nie miesza się z chłodną wodą o większym ciężarze właściwym. Następuje tzw stagnacja letnia, a między warstwami powstaje strefa przejściowa. Z nastaniem chłodów temperatura górnej warstwy spada i zrównuje się z temperaturą niższej warstwy. Wówczas woda zaczyna cyrkulować w całym zbiorniku (cyrkulacja jesienna) i głębsze warstwy ulegają natlenieniu. Gdy temperatura wody powierzchniowej spadnie poniżej 4 stopni C, cyrkulacja ustaje i wraz z dalszym spadkiem temperatury zbiornik zamarza. Ustala się stratyfikacja zimowa.
Cyrkulatory do wody firmy KASCO MARINE mogą redukować rozwarstwienie zbiornika do około 5,5 m głębokości. Podczas pracy cyrkulator przemieszcza zimniejszą, pozbawioną tlenu wodę z dna ku powierzchni, gdzie woda ogrzewa się i miesza z napowietrzoną wodą powierzchniową. Powoduje to wyeliminowanie rozwarstwienia termicznego wód oraz wyrównanie ich temperatury w stawie, podwyższenie poziomu tlenu i poprawę napowietrzenia stawu.

Mocowanie: Cyrkulator KASCO MARINE może być zawieszony na dryfującym pływaku, aby stworzyć wydłużony wzór poruszanej wody. Silnik może pozostać na głębokości mniejszej niż 0,6 m poniżej powierzchni wody i jest idealny do płytkich zbiorników.

W pełni przetestowany: posiada wymagany na terenie Unii Euro-pejskiej certyfikat CE. Zasilanie: producent proponuje zakup cyrkulatorów i odladzaczy w dwóch wersjach:

  • z gumowanym kablem zasilającym o długości 10 metrów;
  • z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do cyrkulatorów dołączono dwie 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Dane techniczne2400 ECF 0002400 ECF 010
Moc0,37 kW0,37 kW
Napięcie230 V/50Hz230 V/50Hz
Natężenie2,2 A2,2 A
Masa cyrkulatora20,4 kg22,7 kg
Masa pływaka8,6 kg8,6 kg
Masa pompy11,8 kg14,1 kg
Wymiary pływaka (długość x szerokość x wysokość)71,1cm x 48,3cm x 12,7cm71,1cm x 48,3cm x 12,7cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość)25,4cm x 53,3 cm25,4cm x 53,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kablowekabel 10 mb