Skip to main content

3400 ED

Niezmiernie skuteczną metodą poprawienia jakości wody jest zastosowanie urządzeń takich jak cyrkulatory i odladzacze, które powodują stały jej ruch w zbiorniku. W okresie zimowym odladzacze mogą być używane, aby przeciwdziałać zamarzaniu wody w stawach chroniąc stałe elementy stawu (np. pomosty) przed niszczącym działaniem lodu i utrzymać ciągły dopływ tlenu zapobiegając zimowemu ginięciu ryb.
Odladzacze stosuje się także w celu wyrównania temperatur warstw wody w stawie/jeziorze w ciągu roku (zapobiegania stratyfikacji termicznej jeziora/stawu).
Z nastaniem chłodów temperatura górnej warstwy spada i zrównuje się z temperaturą niższej warstwy. Wówczas woda zaczyna cyrkulować w całym zbiorniku (cyrkulacja jesienna) i głębsze warstwy ulegają natlenieniu. Gdy temperatura wody powierzchniowej spadnie poniżej 4 stopni C, cyrkulacja ustaje i wraz z dalszym spadkiem temperatury zbiornik zamarza. Ustala się stratyfikacja zimowa.
Odladzacze do wody firmy KASCO MARINE mogą redukować rozwarstwienie zbiornika do około 5,5 m głębokości. Podczas pracy odladzacz przemieszcza zimniejszą, pozbawioną tlenu wodę z dna ku powierzchni, gdzie woda ogrzewa się i miesza z napowietrzoną wodą powierzchniową. Powoduje to wyeliminowanie rozwarstwienia termicznego wód oraz wyrównanie ich temperatury w stawie, podwyższenie poziomu tlenu i poprawę napowietrzenia stawu.Odladzacze mogą być wykorzystywane do zapobiegania zimowemu ginięciu ryb i ochrony stałego wyposażenia stawu przed niszczącym działaniem lodu. Podczas ostrej zimy z grubym lodem i obfitą pokrywą śniegu staw może być narażony na wymieranie ryb spowodowane niskim poziomem tlenu. Gruby lód i obfita pokrywa śnieżna przeszkadza światłu słonecznemu w przenikaniu do wody wywołując zamieranie życia wodnego. W miarę wymierania organizmów wodnych postępuje proces ich rozkładu, co zużywa większość z dostępnego w stawie tlenu. W czasie trwania zimy poziom tlenu zmniejsza się i w rezultacie ryby mogą zacząć wymierać.
Odladzacze do wody Kasco będą przemieszczać cieplejszą wodę z dna ku górze, aby utrzymać niezamarzniętą jej powierzchnię. Wystarczy utrzymać 1% powierzchni stawu w stanie niezamarzniętym, aby zapobiec niepożądanym skutkom zimy. Zimna woda zostanie napowietrzona przez pozostawanie w kontakcie z powietrzem i zapobiegnie ginięciu organizmów wodnych. Odladzacze umieszczane w pobliżu basenów portowych, molo, łodzi potrafią zapobiec kosztownym szkodom powodowanym przez napierający lód poprzez utrzymanie niezamarzniętej powierzchni wody wokół nich.

Mocowanie: Odladzacz KASCO MARINE może być zawieszony na dryfującym pływaku, aby stworzyć wydłużony wzór poruszanej wody. Silnik może pozostać na głębokości mniejszej niż 0,6 m poniżej powierzchni wody i jest idealny do płytkich zbiorników.

W pełni przetestowany: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE. Zasilanie: producent proponuje zakup odladzaczy w dwóch wersjach:

  • z gumowanym kablem zasilającym o długości 10 metrów;
  • z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do odladzaczy dołączono dwie 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Dane techniczne3400 ED 0003400 ED 010
Moc0,55 kW0,55 kW
Napięcie230 V/50Hz230 V/50Hz
Natężenie3,4 A3,4 A
Masa16,4 kg18,2 kg
Wymiary pompy (średnica x wysokość)25,4cm x 53,3 cm25,4cm x 53,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kablowekabel 10 mb