Skip to main content

3.1 EVFX to wykonana z materiałów wysokiej jakości pływająca fontanna napowietrzająca, idealna do zastosowania na dużych stawach. Jednostka została poddana wnikliwym testom i charakteryzuje się dużą żywotnością. Klasyczny, bardziej okazały obraz wodny w kształcie litery “V”, wyrzucający 2559 l na minutę (153,5 m3/h) ma wysokość 2 m i średnicę 7,3 m tworzy duży, spektakularny wzór o wyjątkowych walorach estetycznych.

Poprzez napowietrzanie fontanna:

  • znacznie poprawia jakość wody w każdym zbiorniku,
  • podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując polepszenie warunków bytowania ryb i ich ogólnej kondycji,
  • powoduje ciągły ruch wody przyspieszając rozkład materiałów organicznych (np. liści),
  • hamuje rozwój alg i pomaga zmniejszyć populację komarów.
Specjalna, trójłopatkowa śruba zastosowana w modelu 3.1 EVFX pozwala uzyskać wyjątkowo wydajny wpływ wody w stosunku do pobieranej energii.
Fontannę 3.1 EVFX można wyposażyć w zestaw oświetleniowy ze światłem białym LED lub zmiennokolorowym RGB LED, aby uatrakcyjnić jej wygląd, gdy fontanna pracuje po zapadnięciu zmroku.
Oświetlenie ożywia obraz wodny, a spadające krople wody w blasku światła sprawiają wrażenie deszczu migoczących klejnotów.
Jednostka posiada certyfikat CE umożliwiający sprzedaż produktu na terenie Unii Europejskiej.

Efektowny wzór w kształcie litery “V” o wysokości 2 m i średnicy 7,3 m.

Wydajność / Niski pobór mocy: najwyższa wydajność (2559l na minutę) przy niskim zużyciu energii w porównaniu do konkurencyjnych jednostek (12,5 A na 230V) zapewnia niskie koszty użytkowania.

Odporna na zanieczyszczenia: zastosowanie unikatowego sposobu wypływu wody z dyszy sprawia, że jest to model najbardziej odporny na wpływ zanieczyszczeń zawartych w wodzie. Z powodzeniem funkcjonuje w płytkich zbiornikach o głębokości zaledwie 61 cm.

Mocny silnik: produkt dostępny jest z silnikiem 230V/ 50 Hz. Przyjazny środowisku model wyposażono w wewnętrzne mechaniczne uszczelnie-nie i uszczelkę zewnętrzną dla ochrony przed przeciekami oraz górne i dolne łożyska kulkowe o przedłużonej trwałości smarowane olejem dla doskonałego chłodzenia.

Odporna na korozję: dzięki wykorzystaniu specjalnej anody cynkowej oraz zastosowaniu wykonanych ze stali nierdzewnej zewnętrznych elementów pompy i osprzętu, fontanna może pracować w zbiornikach słonowodnych lub agresywnym środowisku. Łatwa w utrzymaniu: czyszczenie obudowy silnika przeprowadza się raz do dwóch razy w roku. Cynkową anodę wymienia się, gdy jest widocznie zużyta (zużycie zależy od stopnia agresywności wody – zbiorniki słodko-wodne średnio co dwa lata).

Zasilanie: producent proponuje zakup fontanny w wersji 3.1 EVFX 000 z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do fontanny dołączono dwie 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

W pełni przetestowana: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Dane techniczne3.1 EVFX 000
Moc2,2 kW
Napięcie230 V/50Hz
Natężenie12,5 A
Minimalna głębokość wody61 cm
Przepływ wody2559 l/min (153,5 m3/h)
Przepływ wody w stosunku do mocy silnika1163 l/min na kW (69,8 m3/h na kW)
Masa fontanny (pływak + pompa)57,2 kg
Masa pływaka25,2 kg
Masa pompy32 kg
Wymiary pływaka (średnica x wysokość)97,0 cm x 20,5 cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość)35,6 cm x 81,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kablowe
Klasyczny obraz wodny w kształcie litery „V”tak
Wymiary obrazu wodnego (wysokość x średnica)2,0 m x 7,3 m