Skip to main content

3400 EJF to kolejna pływająca fontanna napowietrzająca w ofercie KASCO MARINE.
Model wykonany z materiałów wysokiej jakości, testowany i stworzony na rynki eksportowe, charakteryzujący się wyjątkową trwałością.
Oferowana jest z pięcioma wymiennymi dyszami tworzącymi różne obrazy wodne, przez co stanowi niezwykle atrakcyjny element dekoracyjny. Wybór spośród pięciu dysz o różnych obrazach wodnych sprawia, że możecie Państwo dowolnie je wymieniać w zależności od upodobań, warunków atmosferycznych, kształtu zbiornika wodne-go czy też oczekiwanego poziomu napowietrzania.

Poprzez napowietrzanie fontanna:

  • znacznie poprawia jakość wody w każdym zbiorniku,
  • podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując polepszenie warunków bytowania ryb i ich ogólnej kondycji,
  • powoduje ciągły ruch wody przyspieszając rozkład materiałów organicznych (np. liści),
  • hamuje rozwój alg i pomaga zmniejszyć populację komarów.

Fontannę 3400 EJF można wyposażyć w zestaw oświetle-niowy ze światłem białym LED lub zmiennokolorowym RGB LED, aby uatrakcyjnić jej wygląd, gdy fontanna pracuje po zapadnięciu zmroku.
Oświetlenie ożywia obraz wodny, a spadające krople wody w blasku światła sprawiają wrażenie deszczu migoczących klejnotów.

Jednostka posiada certyfikat CE umożliwiający sprzedaż produktu na terenie Unii Europejskiej.

Efektowny wzór 5 obrazów wodnych w cenie kompletu: 5 dysz o różnych kształtach wypływającej wody pozwala na dowolne aranżowanie wyglądu zbiornika wodnego w zależności od potrzeb i własnego gustu.

Wydajność / Niski pobór mocy: najwyższa wydajność przy niskim zużyciu energii w porównaniu do konkurencyjnych jednostek (3,8 A na 230V) zapewnia niskie koszty użytkowania.

Odporna na zanieczyszczenia: zastosowanie unikatowego sposobu wypływu wody z dyszy sprawia, że jest to model najbardziej odporny na wpływ zanieczyszczeń zawartych w wodzie. Z powodzeniem funkcjonuje w płytkich zbiornikach o głębokości zaledwie 45 cm.

Mocny silnik: produkt dostępny jest z silnikiem 230V/ 50 Hz. Przyjazny środowisku model wyposażono w wewnętrzne mechaniczne uszczelnienie i uszczelkę zewnętrzną dla ochrony przed przeciekami oraz górne i dolne łożyska kulkowe o przedłużonej trwałości smarowane olejem dla doskona-łego chłodzenia.

Odporna na korozję: dzięki wykorzystaniu specjalnej anody cynkowej oraz zastosowaniu wykonanych ze stali nierdzewnej zewnętrznych elementów pompy i osprzętu, fontanna może pracować w słono-wodnym lub agresywnym środowisku.

Łatwa w utrzymaniu: czyszczenie obudowy silnika przeprowadza się raz do dwóch razy w roku. Cynkową anodę wymienia się, gdy jest widocznie zużyta (zużycie zależy od stopnia agresywności wody – zbiorniki słodko-wodne średnio co dwa lata).

Zasilanie: producent proponuje zakup fontanny w dwóch wersjach:

  • 3400 EJF 010 z gumowanym kablem zasilającym o długości 10 metrów;
  • 3400 EJF 000 z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do fontanny dołączono dwie 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

W pełni przetestowana: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Standardowy zestaw 5 wymiennych dysz uzyskujących rożne kształty i rozmiary obrazu wodnego pozwala urozmaicić wygląd stawu, osiągnąć wspaniałe efekty wizualne i sprawia, że fontanna nigdy się nie znudzi.
NOWOŚĆ: KASCO proponuje, jako opcję dodatkowego wyposażenia pływających fontann napowietrzających, oferowane osobno, 4 nowe dysze PREMIUM, także do modeli 2400 EJF i 3400 EJF.

Dane techniczne3400 EJF 0003400 EJF 010
Moc0,55 kW0,55 kW
Napięcie230 V/50Hz230 kW/50Hz
Natężenie3,8 A3,8 A
Minimalna głębokość wody45 cm45 cm
Masa fontanny (pływak + pompa)26 kg28,3 kg
Masa pływaka7,7 kg7,7 kg
Masa pompy18,3 kg20,6 kg
Wymiary pływaka (średnica x wysokość)69,5 cm x 13,0 cm69,5 cm x 13,0 cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość)25,4 cm x 53,3 cm25,4 cm x 53,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kabloweKabel 10 mb
Wymiary obrazu wodnego: sekwoja (wysokość x średnica)3,2 m x 2,4 m3,2 m x 2,4 m
Wymiary obrazu wodnego: cyprys (wysokość x średnica)1,8 m x 4,5 m1,8 m x 4,5 m
Wymiary obrazu wodnego: wierzba (wysokość x średnica)1,6 m x 5,2 m1,6 m x 5,2 m
Wymiary obrazu wodnego: lipa (wysokość x średnica)2,3 m x 6,7 m2,3 m x 6,7 m
Wymiary obrazu wodnego: brzoza (wysokość x średnica)1,7 m x 1,5 m1,7 m x 1,5 m

Poprzez zastosowanie wymiennych dysz o różnych wzorach rozpylania wody można osiągnąć pożądane efektowne obrazy wodne dostosowane do naszych potrzeb i upodobań.