Skip to main content

3.3 EHJF to pływającą fontanna napowietrzająca, idealnie nadająca się do zastosowania na większych zbiornikach lub gdy pożądany jest szeroki wybór okazałych obrazów wodnych.
Standardowo oferowana jest z sześcioma wymiennymi dyszami tworzącymi różne obrazy wodne. Może być też używana bez zamontowania dyszy, co pozwala uzyskać kolejny obraz wodny. Pompa podnosi strumień wypływającej wody do wysokości ponad 6,1 m i 12,2 m średnicy. Wybór spośród siedmiu obrazów wodnych sprawia, że możecie Państwo dowolnie je stosować w zależności od upodobań, warunków atmosferycznych, kształtu zbiornika wodnego. Jest to model precyzyjnie zbudowany dla zmaksymalizowania poziomu napowietrzenia wody oraz
zapewnienia maksimum polepszenia jakości wody w Państwa stawie czy jeziorze.

Poprzez napowietrzanie fontanna:

  • znacznie poprawia jakość wody w każdym zbiorniku,
  • podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując polepszenie warunków bytowania ryb i ich ogólnej kondycji,
  • powoduje ciągły ruch wody przyspieszając rozkład materiałów organicznych (np. liści),
  • hamuje rozwój alg i pomaga zmniejszyć populację komarów.

Fontannę 3.3 EHJF można wyposażyć w zestaw oświetleniowy ze światłem białym LED lub zmiennokolorowym RGB LED, aby uatrakcyjnić jej wygląd, gdy fontanna pracuje po zapadnięciu zmroku.Oświetlenie ożywia obraz wodny, a spadające krople wody w blasku światła sprawiają wrażenie deszczu migoczących klejnotów.

Jednostka posiada certyfikat CE umożliwiający sprzedaż produktu na terenie Unii Europejskiej.

Efektowny wzór 5 obrazów wodnych w cenie kompletu: pozwala na dowolne aranżowanie wyglądu zbiornika wodnego w zależności od potrzeb i własnego gustu.

Wydajność / Niski pobór mocy: najwyższa wydajność przy niskim zużyciu energii w porównaniu do konkurencyjnych jednostek (5,0 A na 400V) zapew-nia niskie koszty użytkowania.

Odporna na zanieczyszczenia: zastosowanie unikatowego sposobu wypływu wody z dyszy sprawia, że jest to model najbardziej odporny na wpływ zanieczyszczeń zawartych w wodzie. Z powodzeniem funkcjonuje w płytkich zbiornikach o głębokości zaledwie 61 cm.

Mocny silnik: produkt dostępny jest z silnikiem 400V/ 50 Hz. Przyjazny środowisku model wyposażono w wewnętrzne mechaniczne uszczelnienie i uszczelkę zewnętrzną dla ochrony przed przeciekami oraz górne i dolne łożyska kulkowe o przedłużonej trwałości smarowane olejem dla doskonałego chłodzenia.

Odporna na korozję: dzięki wykorzystaniu specjalnej anody cynkowej oraz zastosowaniu wykonanych ze stali nierdzewnej zewnętrznych elementów pompy i osprzętu, fontanna może pracować w zbiornikach słonowodnych lub agresywnym środowisku.

Łatwa w utrzymaniu: czyszczenie obudowy silnika przeprowadza się raz do dwóch razy w roku. Cynkową anodę wymienia się, gdy jest widocznie zużyta (zużycie zależy od stopnia agresywności wody – zbiorniki słodkowodne średnio co dwa lata).

Zasilanie: producent proponuje zakup fontanny w wersji:

  • 3.3 EHJF z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do fontanny dołączono trzy 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

W pełni przetestowana: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Poprzez zastosowanie wymiennych dysz o różnych wzorach rozpylania wody można osiągnąć pożądane efektowne obrazy wodne dostosowane do naszych potrzeb i upodobań. Oferowana przez KASCO MARINE gama dodatkowych dysz PREMIUM zapewnia bardziej spektakularne doznania wizualne w porównaniu z dyszami dołączanymi standardowo. Dysze PREMIUM są dostępne w pięciu wzorach jako dodatkowe wyposażenie pływających fontann napowietrzających serii 4400 EJF, 8400 EJF, 2.3 EHJF, 3.1 EJF, 3.3 EHJF i 5.3EHJF.

Dane techniczne3.3 EHJF 000
Moc2,2 kW
Napięcie400 V/50Hz
Natężenie5,0 A
Minimalna głębokość wody61 cm
Masa fontanny (pływak + pompa)57,9 kg
Masa pływaka25,2 kg
Masa pompy32,7 kg
Wymiary pływaka (średnica x wysokość)97,0 cm x 20,5 cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość)35,6 cm x 81,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kablowe
Wymiary obrazu wodnego: lipa (wysokość x średnica)5,5 m x 11,9 m
Wymiary obrazu wodnego: brzoza (wysokość x średnica)4,9 m x 2,7 m
Wymiary obrazu wodnego: balsam (wysokość x średnica)3,8 m x 7,9 m
Wymiary obrazu wodnego: sekwoja (wysokość x średnica)7,2 m x 1,8 m
Wymiary obrazu wodnego: świerk (wysokość x średnica)7,0 m x 2,7 m

Poprzez zastosowanie wymiennych dysz o różnych wzorach rozpylania wody można osiągnąć pożądane efektowne obrazy wodne dostosowane do naszych potrzeb i upodobań.