Skip to main content

8400 EJF to pływającą fontanna napowietrzająca, idealnie nadająca się do zastosowania na większych zbiornikach lub gdy pożądany jest szeroki wybór okazałych obrazów wodnych. Jest to najchętniej wybierana fontanna z oferty KASCO MARINE. Standardowo oferowana jest z pięcioma wymiennymi dyszami tworzącymi różne obrazy wodne. Może być też używana bez zamontowania dyszy, co pozwala uzyskać kolejny obraz wodny. Pompa podnosi strumień wypływającej wody do wysokości ponad 5,5 m i 13,4 m średnicy.
Wybór spośród sześciu obrazów wodnych sprawia, że możecie Państwo dowolnie je stosować w zależności od upodobań, warunków atmosferycznych, kształtu zbiornika wodnego. Jest to model precyzyjnie zbudowany dla zmaksymalizowania poziomu napowietrzenia wody oraz polepszenie jakości wody w Państwa stawie czy jeziorze.

Poprzez napowietrzanie fontanna:

  • znacznie poprawia jakość wody w każdym zbiorniku,
  • podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując polepszenie warunków bytowania ryb i ich ogólnej kondycji,
  • powoduje ciągły ruch wody przyspieszając rozkład materiałów organicznych (np. liści),
  • hamuje rozwój alg i pomaga zmniejszyć populację komarów.

Fontannę 8400 EJF można wyposażyć w zestaw oświetle-niowy ze światłem białym LED lub zmiennokolorowym RGB LED, aby uatrakcyjnić jej wygląd, gdy fontanna pracuje po zapadnięciu zmroku.
Oświetlenie ożywia obraz wodny, a spadające krople wody w blasku światła sprawiają wrażenie deszczu migoczących klejnotów.

Jednostka posiada certyfikat CE umożliwiający sprzedaż produktu na terenie Unii Europejskiej.

Efektowny wzór 5 obrazów wodnych w cenie kompletu: pozwala na dowolne aranżowanie wyglądu zbiornika wodnego w zależności od potrzeb i własnego gustu.

Wydajność / Niski pobór mocy: najwyższa wydajność przy niskim zużyciu energii w porównaniu do konkurencyjnych jednostek (9,5 A na 230V) zapew-nia niskie koszty użytkowania.

Odporna na zanieczyszczenia: zastosowanie unikatowego sposobu wypływu wody z dyszy sprawia, że jest to model najbardziej odporny na wpływ zanie-czyszczeń zawartych w wodzie. Z powodzeniem funkcjonuje w płytkich zbior-nikach o głębokości zaledwie 51 cm.

Mocny silnik: produkt dostępny jest z silnikiem 230V/ 50 Hz. Przyjazny środowisku model wyposażono w wewnętrzne mechaniczne uszczelnienie i uszczelkę zewnętrzną dla ochrony przed przeciekami oraz górne i dolne łożyska kulkowe o przedłużonej trwałości smarowane olejem dla doskonałego chłodzenia.

Odporna na korozję: dzięki wykorzystaniu specjalnej anody cynkowej oraz zastosowaniu wykonanych ze stali nierdzewnej zewnętrznych elementów pompy i osprzętu, fontanna może pracować w zbiornikach słonowodnych lub agresywnym środowisku.

Łatwa w utrzymaniu: czyszczenie obudowy silnika przeprowadza się raz do dwóch razy w roku. Cynkową anodę wymienia się, gdy jest widocznie zużyta (zużycie zależy od stopnia agresywności wody – zbiorniki słodkowodne średnio co dwa lata).

Zasilanie: producent proponuje zakup fontanny w wersji:

  • 8400 EJF 000 z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do fontanny dołączono trzy 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

W pełni przetestowana: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Standardowy zestaw 5 wymiennych dysz uzyskujących rożne kształty i rozmiary obrazu wodnego pozwala urozma-icić wygląd stawu, osiągnąć wspaniałe efekty wizualne i sprawia, że fontanna nigdy się nie znudzi. KASCO proponuje, jako opcję dodatkowego wyposażenia pływających fontann napowietrzających serii EJF, kolekcję 5 Dysz PREMIUM o wyjątkowo efektownych wzorach. Sprzedawane pojedynczo.

Dane techniczne8400 EJF 000
Moc1,50 kW
Napięcie230 V/50Hz
Natężenie9,5 A
Minimalna głębokość wody51 cm
Masa fontanny (pływak + pompa)49,4 kg
Masa pływaka25,2 kg
Masa pompy24,3 kg
Wymiary pływaka (średnica x wysokość)97,0 cm x 20,5 cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość)25,4 cm x 63,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kablowe
Wymiary obrazu wodnego: lipa (wysokość x średnica)5,2 m x 10,7 m
Wymiary obrazu wodnego: brzoza (wysokość x średnica)3,5 m x 3,0 m
Wymiary obrazu wodnego: balsam (wysokość x średnica)4,9 m x 9,4 m
Wymiary obrazu wodnego: sekwoja (wysokość x średnica)6,9 m x 1,8 m
Wymiary obrazu wodnego: świerk (wysokość x średnica)6,6 m x 2,7 m

Poprzez zastosowanie wymiennych dysz o różnych wzorach rozpylania wody można osiągnąć pożądane efektowne obrazy wodne dostosowane do naszych potrzeb i upodobań.