Skip to main content

5.3 EHJF to pływającą fontanna napowietrzająca, idealnie nadająca się do zastosowania na większych zbiornikach lub gdy pożądany jest szeroki wybór okazałych obrazów wodnych. Standardowo oferowana jest z dwoma wymiennymi dyszami tworzącymi różne obrazy wodne. Może być też używana bez zamontowania dyszy, co pozwala uzyskać kolejny obraz wodny. Wybór spośród trzech obrazów wodnych sprawia, że możecie Państwo dowolnie je stosować w zależności od upodobań, warunków atmosferycznych, kształtu zbiornika wodnego. Jest to model precyzyjnie zbudowany dla zmaksymalizowania poziomu napowietrze-nia wody oraz zapewnienia maksimum polepszenia jakości wody w Państwa stawie czy jeziorze.

Poprzez napowietrzanie fontanna:

  • znacznie poprawia jakość wody w każdym zbiorniku,
  • podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując polepszenie warunków bytowania ryb i ich ogólnej kondycji,
  • powoduje ciągły ruch wody przyspieszając rozkład materiałów organicznych (np. liści),
  • hamuje rozwój alg i pomaga zmniejszyć populację komarów.

Fontannę 5.3 EHJF można wyposażyć w zestaw oświetleniowy ze światłem białym LED lub zmiennokolorowym RGB LED, aby uatrakcyjnić jej wygląd, gdy fontanna pracuje po zapadnięciu zmroku. Oświetlenie ożywia obraz wodny, a spadające krople wody w blasku światła sprawiają wrażenie deszczu migoczących klejnotów.

Jednostka posiada certyfikat CE umożliwiający sprzedaż produktu na terenie Unii Europejskiej.

Efektowny wzór 5 obrazów wodnych w cenie kompletu: pozwala na dowolne aranżowanie wyglądu zbiornika wodnego w zależności od potrzeb i własnego gustu.

Wydajność / Niski pobór mocy: najwyższa wydajność przy niskim zużyciu energii w porównaniu do konkurencyjnych jednostek (7,7 A na 400V) zapewnia niskie koszty użytkowania.

Odporna na zanieczyszczenia: zastosowanie unikatowego sposobu wypływu wody z dyszy sprawia, że jest to model najbardziej odporny na wpływ zanie-czyszczeń zawartych w wodzie. Z powodzeniem funkcjonuje w płytkich zbiornikach o głębokości zaledwie 71 cm.

Mocny silnik: produkt dostępny jest z silnikiem 400V/ 50 Hz. Przyjazny środowisku model wyposażono w wewnętrzne mechaniczne uszczelnienie i uszczelkę zewnętrzną dla ochrony przed przeciekami oraz górne i dolne łożyska kulkowe o przedłużonej trwałości smarowane olejem dla doskonałego chłodzenia.

Odporna na korozję: dzięki wykorzystaniu specjalnej anody cynkowej oraz zastosowaniu wykonanych ze stali nierdzewnej zewnętrznych elementów pompy i osprzętu, fontanna może pracować w zbiornikach słonowodnych lub agresywnym środowisku.

Łatwa w utrzymaniu: czyszczenie obudowy silnika przeprowadza się raz do dwóch razy w roku. Cynkową anodę wymienia się, gdy jest widocznie zużyta (zużycie zależy od stopnia agresywności wody – zbiorniki słodkowodne średnio co dwa lata).

Zasilanie: producent proponuje zakup fontanny w wersji:

  • 5.3 EHJF z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.

Kotwiczenie: do fontanny dołączono trzy 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

W pełni przetestowana: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE.

Gwarancja 24 miesiące. Wyprodukowana w USA.

Poprzez zastosowanie wymiennych dysz o różnych wzorach rozpylania wody można osiągnąć pożądane efektowne obrazy wodne dostosowane do naszych potrzeb i upodobań. Oferowana przez KASCO MARINE gama dodatkowych dysz PREMIUM zapewnia bardziej spektakularne doznania wizualne w porównaniu z dyszami dołączanymi standardowo. Dysze PREMIUM są dostępne w pięciu wzorach jako dodatkowe wyposażenie pływających fontann napowietrzających serii 4400 EJF, 8400 EJF, 2.3 EHJF, 3.1 EJF, 3.3 EHJF i 5.3EHJF.

Dane techniczne5.3 EHJF 000
Moc3,7 kW
Napięcie400 V/50Hz
Natężenie7,7 A
Minimalna głębokość wody71 cm
Masa fontanny (pływak + pompa)67,6 kg
Masa pływaka32,7 kg
Masa pompy34,9 kg
Wymiary pływaka (średnica x wysokość)97,0 cm x 20,5 cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość)35,6 cm x 85,3 cm
Rodzaj przyłączahermetyczne podwodne złącze kablowe
Wymiary obrazu wodnego: lipa (wysokość x średnica)6,2 m x 12,2 m
Wymiary obrazu wodnego: brzoza (wysokość x średnica)5,8 m x 3,0 m
Wymiary obrazu wodnego: balsam (wysokość x średnica)4,7 m x 9,4 m
Wymiary obrazu wodnego: sekwoja (wysokość x średnica)8,1 m x 1,8 m
Wymiary obrazu wodnego: świerk (wysokość x średnica)7,9 m x 2,7 m

Poprzez zastosowanie wymiennych dysz o różnych wzorach rozpylania wody można osiągnąć pożądane efektowne obrazy wodne dostosowane do naszych potrzeb i upodobań.